Občine članice SOS in njihove lokalne energetske agencije, ki se srečujete s spodnjimi vprašanji, bi utegnila zanimati udeležba na brezplačnem dogodku Družbena sprejemljivost vodikovih tehnologij, ki jo pripravlja Razvojni center za vodikove tehnologije (RCVT) z Zbornico elektronske in elektroindustrije GZS, medijski partner pa je Energetika.NET.
Kakšne poslovne obete imajo danes vodikove tehnologije? In na kakšen način bo vodik obravnavan v Energetskem konceptu Slovenije? Kateri aktualni vodikovi projekti so se že preselili iz laboratorijev v realno življenje? Kakšno percepcijo ima vodik danes v širši javnosti in zakaj? Ležijo priložnosti za vodikove tehnologije tudi v vse bolj pametnih mestih? In kje ima vodik mesto v krožnem gospodarstvu?
Na vsa ta in še mnoga druga vprašanja bodo odgovarjali predavatelji in gostje omizja na prvem brezplačnem dogodku z naslovom ‘Družbena sprejemljivost vodikovih tehnologij’, ki jo pripravlja Razvojni center za vodikove tehnologije (RCVT) z Zbornico elektronske in elektroindustrije GZS, medijski partner pa je Energetika.NET.
Vabljeni v ponedeljek, 22. maja 2017, v dvorano A na GZS v Ljubljani (Dimičeva 13).
Dogodek je brezplačen, število mest pa je omejeno, zato pohitite s PRIJAVO!
Po uvodnem delu dogodka, kjer bodo z nami vodja RCVT mag. Tadej Auer, dr. Marjan Rihar z GZS in državni sekretar na Ministrstvu za infrastrukturo mag. Klemen Potisek, bomo prisluhnili predstavitvam:
- Z vodikom do trajnostne energetske prihodnosti: mag. Jure Vindišar, Inea & FCH JU (The Fuel Cells and Hydrogen Joint Undertaking) in prof. dr. Miran Gaberšček, Kemijski inštitut
- Prva vodikova polnilnica v Sloveniji: dr. Marta Svoljšak, Petrol in Branko Vrečko, Tehnični plini Jesenice
- Vodik v stacionarnih sistemih in kot del pametnih omrežij: prof. dr. Mihael Sekavčnik, Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani
- Shranjevanje obnovljive energije s pomočjo vodika: mag. Marko Femc, Plan-net solar
- Vodikove tehnologije v sistemih brezprekinitvenega napajanja: doc. dr. Boštjan Drobnič, Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani
- Vodik in fleksibilnost – brezogljični koridor: dr. Ben Todd, IMS Ecubes Arcola, London
- Izzivi vodika – poročilo iz prve roke: Mortimer Schulz, Solutions in energy, Dunaj
- Projekt HYACINTH: ugotovitve o mnenjih deležnikov o družbeni sprejemljivosti vodikovih gorivnoceličnih tehnologij: doc. dr. Mitja Mori, Fakulteta za strojništvo Univerze v Ljubljani
V osrednjem omizju pa so sodelovanje potrdili:
- Jure Leben, Ministrstvo za infrastrukturo
- mag. Uroš Salobir, ELES
- dr. Marta Svoljšak, Petrol
- dr. Ivan Šmon, Elektro Gorenjska & Eurelectric
- Vanja Lombar, OMV Slovenija
- mag. Marko Femc, Plan-net solar
- dr. Dejan Savić, Greenpeace Slovenija
- doc. dr. Mitja Mori, Fakulteta za strojništvo UNI LJ
Vabljeni, da si preberete tudi prispevek mag. Tadeja Auerja: Družbena sprejemljivost vodikovih tehnologij: Projekt HYACINTH.
Medijski partner dogodka je Energetika.NET, katere novinarska ekipa bo poskrbela tudi za celovito novinarsko pokrivanje vsebin, in to pred, med in po dogodku.